آموزش

قیمت سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز یکی از محبوب ترین سنگ های ساختمانی در ایران است که به دلیل زیبایی، کیفیت و تنوع بالا، کاربردهای فراوانی در سنگ نما، سنگ راه پله و دکوراسیون داخلی ساختمان ها دارد. اگر قصد دارید از این سنگ زیبا در پروژه خود استفاده کنید، اطلاع از قیمت سنگ چینی الیگودرز و عوامل موثر بر آن، برای انتخابی درست و مقرون به صرفه، ضروری است.

عوامل موثر بر قیمت این نوع سنگ

قیمت این سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

نوع و سورت سنگ

سنگ چینی الیگودرز در سورت های مختلفی از سوپر ممتاز تا ضعیف تولید و عرضه می کنند. هرچه سورت سنگ بالاتر باشد، کیفیت و خلوص آن بیشتر و به طبع قیمت آن نیز گران تر خواهد بود. برخی از آنها کاملاً سفید و عاری از هرگونه رگه و هلاله هستند و قیمتی بین 180 تا 300 هزار تومان برای هر متر مربع دارند و همچنین برخی از آنها نیز سفید هستند، اما ممکن است رگه های بسیار کمی داشته باشند. قیمت این نوع سنگ بین 120 تا 180 هزار تومان برای هر متر مربع است. در کل سنگ های درجه یک و درجه دو به ترتیب رگه های بیشتر و قیمت پایین تری دارند.

ضخامت

سنگ چینی الیگودرز معمولاً بین 1.6 تا 2 سانتی است. هر چه ضخامت سنگ بیشتر باشد، قیمت آن نیز به طور نسبی افزایش می باید.

سنگ چینی الیگودرز

ابعاد

این نوع سنگ در ابعاد مختلفی از جمله 40*60، 60*60، 80*80، 100*100 سانتی متر فرآوری و آن را نیز عرضه  می کنند. به طور کلی، قیمت سنگ ها با ابعاد بزرگتر به دلیل هدر رفتن بیشتر سنگ در برش، کمی بالاتر است.

منبع استخراج

سنگ های استخراج شده از معادن معتبر و با شهرت معمولاً قیمت بیشتری دارند و اگر تامین سنگ چینی الیگودرز در بازار محدود باشد بر قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

نوع فرآوری

سنگ چینی الیگودرز که به صورت صیقلی، بوکمچ و فورمچ فرآوری می کنند. سنگ های صیقلی سطحی صاف و براق دارند و قیمتی بین 10 تا 20 درصد بیشتر از سنگ های بوکمچ و فورمچ دارند.

هزینه های حمل و نقل

هزینه حمل و نقل سنگ از معدن تا محل پروژه نیز بر قیمت نهایی آن نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سنگ چینی الیگودرز

زمان خرید

قیمت سنگ در زمان های مختلف سال ممکن است با نوساناتی همراه باشد. به طور کلی، در فصل های پر تقاضا قیمت سنگ کمی افزایش می یابد.

راهنمای خرید سنگ چینی الیگودرز

ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و سپس با توجه به آن سورت، ضخامت و ابعاد مورد نیاز خود را انتخاب کنید. از چند فروشگاه استعلام قیمت بگیرید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید و سنگ را قبل از خرید به طور کامل بررسی کنید و از سلامت و یکنواختی آن اطمینان حاصل کنید.

محل خرید

شما می توانید سنگ چینی الیگودرز را از طریق فروشگاه های مصالح ساختمانی و کارخانجات سنگ بری و یا به صورت آنلاین از صفه استون خریداری کنید. به طور کلی خرید از کارخانه می تواند تا حدی مقرون به صرفه باشد، اما ممکن است از نظر تنوع و خدمات مشتری محدودیت هایی داشته باشند. پس در نهایت خرید از صفه استون می تواند بهترین گزینه برای خرید انواع سنگ ها باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *